Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Sobota, 23 Říjen 2021
Случайная новость

Vědci měřili v bytech škodlivé chemikálie - ovzduší je podle nich podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.
Čistota je nejdůležitější zbraní proti škodlivému prostředí - interiér by měl být lehce vytíratelný a dostatečně větraný. 
Pro svůj výzkum odborníci zřídili speciální měřící komoru - laboratoř, ve které dle plánu mění nábytek. Obývák, ložnice nebo kancelář pak slouží k měření uvolňovaných škodlivin do ovzduší. A podle nich ovzduší je podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.

Celý článek...
Nábytek, který nikdy nevyjde z módy

Existuje plno druhů nábytku, ale málokterý je natolik nadčasový, že o něm můžeme i bez nadsázky tvrdit, že nevyjde z módy. My ale takový nábytek známe! Znáte ho i vy?

Nábytek je nezbytnou součástí nejen domácností, ale života nás všech a je třeba i dodat, že bychom se bez něj v kvalitním životě pravděpodobně už neobešli. Řáda z nás ale vsází na vyhovující druh nábytku, který povětšinou postrádá nejen praktičnost, ale ve finále i smysl pro estetiku, budoucnost i životnost. Speciálně pro vás máme rady a tipy na nábytek, který z módy nevychází.

Kožený nábytek

Buďme realisti a řekněme, že i koženkový, jelikož u pravé kůže bychom se pravděpodobně nedoplatili. Podobně dimenzovaný nábytek se na světě objevuje již celá staletí, akorát je s narůstajícím věkem čím dál více přiváděn k dokonalosti. Uplatňuje se zejména na kancelářském nábytku, ale uplatnění najde úplně všude. Moderní a stylové jsou zvláště postele s rádoby koženým potahem, ale podobně laděnou sedací soupravou rozhodně také nic nezkazíte. Právě naopak, budete šik!

Nutno podotknout, že koženkový nábytek také vede v délce životnosti, ale také praktičnosti. Jeho potahy se nezničí, pokud po nich nechtěně rozlejete červené víno.

Vysoké pelesti

V dnešní době už se prodávají i postele bez pelestí, které spíše působí jako rozložená palanda pro sportovce. Nejen, že to eleganci příliš nepřidává, ale podle některých ideologií a učení Feng shui či tradiční čínské medicíny je postel bez pelesti zásadně nemyslitelná, jelikož její absence narušuje správný tok energie, ale zároveň i neposkytuje správný pocit pohodlí či bezpečí. Nehledě na to, že se jedná o ryze nepraktickou záležitost – zkuste si číst v posteli knihu se zády opřenými o studenou zeď. To asi nebude nic moc.

Správným dodržováním Feng shui a pochopitelně také díky vysoké pelesti postele můžete předejít řadě onemocnění, mezi které mohou spadat i otravné alergie.

Rozkládací pohovky

Pokud vybíráte sedací soupravu do vašeho obývacího pokoje, berte opět v potaz praktičnost. Rozkládací pohovka či gauč je totiž skvělou vychytávkou, která se vám zcela jistě bude hodit, a to zejména pokud by vás navštívila návštěva, která by měla potřebu přenocovat.

Díky rozkládací pohovce se tak nebudete muset těsnat na přistýlkách v jednom pokoji, ale vy i vaše návštěva získáte své soukromí. Navíc lůžko uklidíte jednoduše a rychle a váš obývací pokoj dostane opět původní podobu. Složit rozkládací pohovku zpět dokáže i malé dítě.

Úložný prostor

Úložný prostor je další vychytávkou ve světě nábytkářství či interiérového návrhářství. Většinou ho obsahují již jednou zmíněné rozkládací pohovky anebo samotná lůžka. Tento prostor rozhodně neberte jako zbytečnost, ale jako obrovskou výhodu, jelikož nikdy nevíte, kolik místa budete potřebovat.

V úložném prostoru se dá navíc skladovat skutečně vše. Někteří tam odkládají staré a nenošené oblečení, jiní třeba vánoční ozdoby a stromeček. Povětšinou se ale používá na umisťování zbylých dek, polštářů a ložního prádla. Vy ho můžete ale využít po svém!

 

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!