Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Sobota, 23 Říjen 2021
Случайная новость

 

Myslíte si, že cestování je pro každého jen čirou zábavou a koníčkem? Pro některé může být povinností a pro jiné naopak hotovým peklem. Víme, proč to tak je a víme i to, co dělat, aby cestování nebylo tak hrozné…

Celý článek...
I řemeslo může být kumšt!

Pokud si myslíte, že o řemesle víte vše, můžete být i na omylu. Řemeslnická tvorba často obnáší mnohem více preciznosti a přemýšlení, než si vůbec myslíte. Ukážeme vám řemeslnické práce, které možná neznáte.

Řemesla byla původně takřka pro každého, ale dnes tomu tak již není. Narůstá počet lidí, kteří touží po vyšším vzdělání anebo si zkrátka tento druh pracovního směru nemůžou dovolit na základě svých zdravotních obtíží, kterými mohou být třeba alergie, kašel či astma – řemeslníci přece jen velice často pracují v prostorách, kde se práší, což by mohlo zdravotní stav zhoršovat. Pokud ovšem máte zájem o umělecké řemeslo, nemusíte pracovat vždy v prachu…

Umělecká řemesla jsou menší odbočkou od klasické řemeslnické výroby, jelikož se nesnoubí jen s praktičností a trvanlivostí, ale pochopitelně i fantazií a estetikou. Uměleckých řemesel je nespočet stejně tak jako různých druhů materiálu, který se zde zpracovává. Vše záleží jen na představě ono uměleckého řemeslníka.

Někteří lidé tento druh pracovního oboru, kde se – jak by řekli ostatní - , maká rukama, považují dokonce za umění. S uměním to také nemá spojeno jen název, ale i samotnou propracovanost a také nápaditost. Některé výrobky dokonce končí v galeriích či muzeích jako jeden z exponátu na základě své vizuální kvality.

Umělecké sklářství

Ty krásné skleničky, co doma vystavujete ve chlubníku (vitríně), nemáte od klasického skláře, jak jste si mohli myslet. Vyrobil je umělecký sklář, který zná klasické vyrábění skla, ale zabývá se spíše jeho estetickým zpracováním. To nejčastější zde bývá broušení.

Zlatnictví

Jedná se o jedno z nejznámějších uměleckých řemesel. Bez práce zlatníků by se některé ženy doslova neobešly, ale faktem je, že tento obor se neomezuje na obrábění drahých kamenů a kovů a jejich následnému zpracování. Má skutečně široké spektrum možností, kam spadá pochopitelně a logicky výroba šperků – řetězáři, prstenáři, granátníci a klenotníci. Můžeme sem zařadit ale i rytce, leštiče a i montéry.

Umělecký kovář

Možná ho znáte z pohádek, ale existuje i ve skutečnosti. Je velmi úzce spjatý s dalším oborem, a tím je zámečnictví. Umělecký kovář zpracovává převážně železo a kov na základě estetické myšlenky. Uměleckého kování si často můžeme všimnout na hradech a zámcích. Toto řemeslo máme spojené zásadně s tamními branami či zábradlím, které bylo díky tomuto řemeslu propleteno kovem k samé dokonalosti.

Zvonařství

Jedná se o jedno z nejstarších uměleckých řemesel a nutno podotknout, že také k nejnebezpečnějším. Třebaže umělečtí zvonaři mohou odlévat malé dekorativní zvonečky, většinou se jedná o hotové mohutné zvony do kostelních věží. Pracuje se s rozžhaveným kovem, který je třeba nechat pod tíhou extrémní teploty roztát a následně vlít do připravené formy na zvon. Vše se následně musí zapéct v troubě. O snadnou práci se teda rozhodně nejedná, spíše naopak.

A jaký máte názory vy na umělecká řemesla? Fandíte jim anebo nejsou vaším šálkem kávy? Nebojte se vyjádřit. Budeme rádi.

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!