Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Sobota, 23 Říjen 2021
Случайная новость

Vědci měřili v bytech škodlivé chemikálie - ovzduší je podle nich podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.
Čistota je nejdůležitější zbraní proti škodlivému prostředí - interiér by měl být lehce vytíratelný a dostatečně větraný. 
Pro svůj výzkum odborníci zřídili speciální měřící komoru - laboratoř, ve které dle plánu mění nábytek. Obývák, ložnice nebo kancelář pak slouží k měření uvolňovaných škodlivin do ovzduší. A podle nich ovzduší je podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.

Celý článek...
Nejdůležitější kus nábytku u vás doma

Nábytek je nezbytnou součástí domácností nás vše, a právě proto na jeho výběr povětšinou klademe velký důraz. U jednoho zvláštního ale potřebujeme speciální požadavky a kvalitu. Víte, u kterého?

Všeobecné ohlasy, ale i statistiky tvrdí, že nejdůležitějším nábytkem, který se u vás doma nachází, není pochopitelně nic jiného, než postel. Ano, klasická postel určená ke spánku, relaxaci a milostným hrátkám. Proč ale právě postel?

Většina studií tvrdí, že postel je místem, kde trávíme zhruba třetinu života. Posléze a po nesčetných dohadech bylo ale toto veřejné mínění vyvráceno faktem, že v postelích netrávíme třetinu života, nýbrž dokonce dvě. Přece jen nám lůžko neslouží jen ke spánku samotnému. Využíváme ho i v situacích nemoci, jako např. při léčbě chřipky anebo při silném kašli. Většina lidí postel ale využívá i mimo nemoc, a to tím, že si v ní třeba čte, jí anebo sleduje oblíbený seriál, díky čemuž jasně vyplývá najevo, že postel nám bude po celý život kamarádem. Už je jen na nás, abychom zařídili, že bude opravdu dobrým.

Postel není jako postel

Vzhledem k tomu, kolik času na tomto takřka posvátném kusu nábytku strávíme, bychom se na něj měli pořádně zaměřit už při jeho samotné koupí. Postel je jednou z mála věcí, do které se skutečně vyplatí investovat jak pro vaše zdraví, tak i pro vaše pohodlí. Přece jen na ní, ale i v ní strávíte několik hodin denně každý den. A pokud správně vyberete, může vám vydržet třeba i na celý život anebo minimálně na příštích dvacet let.

Pokud vybíráte novou postel, přestaňte se omezovat na palandy a vsaďte na letiště. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Jednak se budete moci v noci více rozvalovat a jednak nebudete muset řešit spaní, až si najdete partnera. Narovinu, dva lidé se na jednolůžku rozhodně nevyspí a jedná se skutečně o velmi nepohodlné uskromnění se, byť jen na jednu noc.

Vaše postel by měla obsahovat pořádnou pelest. Ve Feng shui vysoká pelest signalizuje pocit bezpečí a harmonie. Zároveň vás ale nebude stěna studit do zad, pokud jste zastánci noční četby. Na co se ale důkladně zaměřte, je pořádná matrace.

Jak vybrat správnou matraci

Naprosto jednoduše. Typ, konzistence, ale i tloušťka matrace se musí odvíjet od vaší spokojenosti a požadavků. Velkou výhodou je to, že pokud matracím nerozumíte, můžete je i v některých prodejnách nábytku ozkoušet. Pokud si ani tak nedovedete vybrat a toužíte nejen po pohodlí, ale i po zdraví, vsaďte na ortopedickou matraci.

Tyto matrace jsou speciálně upravené pro lidi, co mají problémy se zády, ale i pro samotnou prevenci před vadami páteře. Sice si přece jen hrábnete trošku více do kapsy, ale pro vaši spokojenost a především bezbolestná zdravá záda to stojí, ne?

Malý tip na závěr od nás

Postel pravidelně převlékejte a snažte se ji udržovat čistou. Přece jen v ní trávíte skoro polovinu života, tak ať se v ní s vámi nenachází i bakterie. Podle jedněch výzkumů vyšlo najevo, že průměrná postel je údajně špinavější než toaleta. Tak se snažte, ať to tak není i ve vašem případě!

 

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!