Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Sobota, 23 Říjen 2021
Случайная новость

Extrémně vysokou pokutu, 1,2 miliónu korun, uštědřili magistrátní památkáři společnosti Bau-Invest Soukenická 12. Ta se totiž pustila do stavebních prací v klasicistním objektu v památkové rezervaci zvaném Pět kostelů, aniž se obtěžovala sehnat si stavební povolení. Klasicistní dům v Soukenické ulici v Praze 1 je uvnitř celý vykuchaný.

Celý článek...
Soukromé školy - stojí za to?

 

Přemýšlíte o soukromé škole? Bádáte nad tím, jestli je to správná volba? Není třeba v něčem háček? Víme, na co se přesně máte zaměřit!

 

Soukromé školy se během posledních deseti let dostaly extrémně do módy, a to nejen u zámožnějších lidí. Řada rodičů léta šetřila na to, aby svým dětem mohla poskytnout patřičné a pořádné vzdělání. Přece jen, když něco stojí víc peněz, mělo by to být kvalitnější. A právě od tohoto motta se odvíjí mentalita většiny lidí nejen v tomhle státě, ale i na celém světě.

Výhody soukromých škol

Vzhledem k tomu, že máte zaplacené školné a jste klientem, nikoli člověkem, který dané instituce využívá zdarma, máte také víc možností jít ve svůj vlastní prospěch. Přece jen si platíte jisté služby, které by vám měli být tím pádem zprostředkovány. Všeobecně se očekává, že komunikace školy s klientem či člověkem, který zaplatil školné, bude na špičkové úrovni stejně tak jako další domluvy a možnosti ohledně vzdělání vašeho dítěte.

Další výhodou a pro některé i peklem můžou být zvláštní školní osnovy anebo učební plány, které se mohou lišit od plánů klasických státních škol. Není to ale vždy pravidlem, můžete se ale s tímto jevem běžně setkat. Jiný režim na soukromých školách má v dětech posilovat schopnosti učení a rozvíjet je novým znalostem a dovednostem, což se hodí i v jiných ohledech než jen jako příprava na vysokou.

Ač to zní smutně, na soukromých školách máte jakožto žák, ale i jako samotný rodič, mnohem více práv než na státní škole, na které by vaše námitky prostým mávnutím ruky mohly smést ze stolu. Na soukromých školách je na vás ale kladem důraz z jednoho prostého důvodu – náš zákazník, náš pán, a proto se bude řešit každá křivda, která byla na vaší osobě spáchána.

Soukromá škola dává více možností toho, jak školní rok realizovat. Státní školy mají povětšinou přísné požadavky, s kterými bývá spojená i nutnost minimální absence, která musí být podložena razítkem od lékaře či jiným zdravotním potvrzením. Na soukromé škole podobnou vojnu nečekejte, pokud potřebujete individuální studijní plán, jelikož máte problémy s cukrovkou anebo lupenkou, bude vám předem udělen.

Stojí soukromá škola za to?

Výhody jsou poměrně fajn, ale i tak je třeba se zamyslet nad tím, zdali je soukromá škola tím pravým ořechovým. Významnou roli v rozmýšlení se většinou hraje částka školného a také možností soukromé školy.

Pokud o soukromce uvažujete, pokuste se o ní zjistit, co nejvíce. Běžte na den otevřených dveří a neváhejte pořádně prozkoumat instituci, v které možná strávíte příštích několik len života. Pozornost věnujte speciálně vybavení školy a sami usuďte, jestli je vidět, na co bylo použito školné. Celkový vzhled o takové škole již dost prozradí v úvodu a přece jen nikdo z nás nemá rád, když platí a nevidí za co. Jsou učebnice v ceně školného anebo si je musíme dokoupit?

Dále si také neváhejte zjistit recenze na školu. Poptejte se známých, vyhledávejte v diskuzích na internetu, zjistěte úspěšnost minulých a stávajících žáků, ptejte se přímo studentů na dni otevřených dveří. Je jen na vás, jak zjistíte, na jaké straně je pravda.

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!