Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Sobota, 23 Říjen 2021
Случайная новость

 

Myslíte si, že cestování je pro každého jen čirou zábavou a koníčkem? Pro některé může být povinností a pro jiné naopak hotovým peklem. Víme, proč to tak je a víme i to, co dělat, aby cestování nebylo tak hrozné…

Celý článek...
Izolace a zateplení

Zateplovaní a izolace budov

Stavební odborníci a profesionální architekti nám ukázali, že prakticky všechny rodinné domy postavené do roku 1992 mají nevyhovující obvodové stěny. Z pohledu provozních nákladů na vytápění, které je v dnešní době drahé, bychom měli dojít k vážnému závěru, je potřeba hledat jiné řešení. Nejjednodušší způsob je objekt zateplit.

Proč zateplovat?

Důvody na zateplování budov z pohledu stavebníka můžeme rozdělit do dvou základních kategorií:
1. technické
2. ekonomické (snižují se provozní náklady za vytápění).
Tyto důvody nabývají reálnou hodnotu hlavně při dodatečném zateplení budov, kde se samotným zateplením zlepšuje fyzický stav budovy. Odstraňují se nedostatky ze zanedbané údržby a zároveň se přibližují technické parametry stavebních konstrukcí součastným požadavkům, čím se zvyšuje tržní hodnota objektu. Investice do zateplení budovy je teda při stoupajících cenách energií výhodná a její zhodnocení stoupá s narůstáním cen energií na vytápění.

Jak je možno potvrdit teoretickými výpočty, ale i praktickými měřeními, je úspora energie na vytápění po těchto úpravách 40% - 60 %, což při úměrném růstu ceny energií znamená průměrnou návratnost této investice asi 10 let. Při odpočtu nákladů na opravu staré fasády, popřípadě úspory tlustého obvodového zdiva při novostavbě se zateplení stává investicí ještě zajímavější.

zatepleni zdi

Vedle úspory energií přináší zateplení z vnější strany obvodového pláště i další výhody a to zejména:

• nedochází ke zmenšení obytného prostoru
• zvýšení akumulace tepla ve zdivu
• zkrácení topného cyklu
• zvýšená tepelná pohoda i v letním období
• vynechání vnější omítky - možno aplikovat přímo na obvodový plášť
• úplné vyloučení vzniku trhlin vnějšího pláště
• úplné vyloučení tepelných mostů v místech nosníků, stropů apod.
• snížení znečištění ovzduší
• snížení potřeby paliv
• možnost nového architektonického řešení fasády

vypocet zatepleniJak a čím zateplujeme?

Ať zateplujeme novostavbu rodinného domu nebo provádíme dodatečné zateplení paneláku, vždy zkoumáme fyzikálně-technické vlastnosti obvodových stěn v původním stavu. A po té vám doporučíme konstrukční možnosti, které máme na zateplování k dispozici.
Používáme dva Zateplovací systémy stěn, které podle jejich vnitřní skladby  dělíme na:

Odvětrávaný zateplovací systém

Odvětrávaný zateplovací systém má odvětrávanou vzduchovou dutinu mezi tepelno-izolační vrstvou a venkovní plášťovou hmotou.
Podstatou tohoto systému je vytvoření nosné konstrukce, kterou tvoří dřevěný nebo kovový rošt. Průběžně s montáží roštu se kladou tepelně-izolační desky.
Jako izolant používáme minerální desky Rockwool. Povrchovou úpravu potom tvoří PVC obklad. Jako obkladové materiály na odvětranou fasádu používáme PVC lamely.

Kontaktní zateplovací systémy

Jednotlivé vrstvy stěny a zateplovacího systému jsou vzájemně celoplošně spojeny bez použití odvětrávané vzduchové dutiny
Jako tepelný izolant u tohoto systému používáme polystyren nebo minerální desky Orsil, Rockwool. Po zabroušení se tepelný izolant překrývá zpevňovací síťkou a tenkovrstvou syntetickou omítkou. Omítky mohou být: silikonové, silikátové, akrylátové a minerální.
U tohoto typu zateplení můžeme snadno zachovat historický charakter původní fasády.

 zateplovanipotom

Nejvýhodnější teplo je to, které jste UŠETŘILI !

zatepleni budov

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!